Włocławek: Msza Święta w intencji śp. Romana Dmowskiego

,,Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować.”

Tymi słowami Romana Dmowskiego, które nasz kolega zacytował w przemówieniu poprzedzającym uroczystą Mszę w intencji śp. Romana Dmowskiego w 82-gą rocznicę jego śmierci możemy scharakteryzować ogół wiernych przybyłych na tę podniosłą uroczystość.
Jak już od kilku lat, co roku w rocznicę śmierci ojca polskiej idei narodowej działacze Brygady Kujawsko-Pomorskiej Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowali we włocławskim kościele p.w. Świętego Stanisława to wydarzenie. W tym roku pomimo rządowych restrykcji związanych z zarazą przybyli licznie przedstawiciele Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Bydgoskich Patriotów, Ruchu Narodowego, organizacji religijnych a także wierni nie należący do żadnych struktur lecz czujący potrzebę uczestnictwa w tym patriotycznym wydarzeniu.

Msza Święta dała nam możliwość (jak to powiedziała jedna z naszych działaczek) ,,podładować akumulatory”, szczególnie po krzepiącym kazaniu i słowach na zakończenie uroczystości wypowiedzianych przez kapłana.
Po Mszy odbyła się także krótka uroczystość wręczenia ryngrafu NSZ jednej z działaczek Związku przez wiceprezes ZŻ NSZ – Alicję Siałkowską.
Nie był to jednak koniec patriotycznych wydarzeń zaplanowanych na ten wieczór. Następnym punktem było udanie się na włocławską tamę, by upamiętnić męczeńską śmierć błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Modlitwą i zapaleniem symbolicznych zniczy, a następnie odpaleniem rac i odśpiewaniem hymnu uczciliśmy niezłomnego kapelana.
Z bożym błogosławieństwem, pełni entuzjazmu wkraczamy w nowy rok!
Akumulatory podładowane!

Czołem Wielkiej Polsce!

 

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij