ONR w służbie bezdomnym

Od wielu lat działacze naszej organizacji w całej Polsce i za granicą, angażują się w pomoc osobom ubogim, chorym i bezdomnym.
Zima jest szczególnym czasem, kiedy ofiarowanie siebie w służbie innym, jest szczególnie potrzebne. W miesiącach zimowych dużą uwagę trzeba zwrócić na problem bezdomności.

W tak surowych warunkach, a także obostrzeniach pandemicznych, sytuacja bezdomnych jest kryzysowa, a niekiedy tragiczna.

Noclegownie wprowadziły obostrzenia pandemiczne, które są potężną zaporą dla wielu bezdomnych. Z tego faktu wielu z nich koczuje w najlepszym wypadku na dworcach, a w gorszych w pustostanach, czy NAMIOTACH!

Ostatnie mrozy zmobilizowały nacjonalistów z Łódzkiej Brygady ONR do podjęcia się pomocy bezdomnym, którzy są narażeni na zamarznięcie.
W tej sytuacji nasi koledzy dołączyli się do „Patrolu dla bezdomnych”.
Inicjatywa ta zorganizowana została z inicjatywy spontanicznej grupy katolików, którym celem jest dostarczenie ciepłej zupy, jedzenia, ubrań, śpiworów i koców do najbardziej potrzebujących bezdomnych.

Działacze ONR udali się na łódzkie dworce, pustostany i miejskie lasy w poszukiwaniu ludzi bezdomnych.
W ciągu jednej nocy udało się odnaleźć kilkadziesiąt osób, które żyły w skrajnych warunkach. Niektórzy nawet w samochodach, czy pod folią (zdjęcia). Każdemu zapewniona została pomoc w postaci ciepłego prowiantu, herbaty, odzieży, leków, czy urządzeń technicznych.
Z każdą osobą został przeprowadzony wywiad środowiskowy, który zapewni pomoc w wyjściu z bezdomności.

Dla zapewnienia hejterów – 95% bezdomnych, u których byliśmy, to osoby trzeźwe!

Na jednym zdjęciu, pod folią mieszka 70-letni mężczyzna!!! Jest to najsmutniejsza historia, z jaką się spotkaliśmy. Mężczyzna jak na swój wiek i sytuację jest człowiekiem pogodnym, wierzącym i niepijącym!

Dodatkowo do patroli zgłosił się kapłan, który wraz z nami służy bezdomnym i udziela im wsparcia duchowego. Dziękujemy serdecznie za tą najważniejszą posługę.

Patrol dla bezdomnych służy na terenie całej Łodzi codziennie od 22.00 – 3.00.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wspierają tę misję, na różne sposoby. Mamy nadzieję, że nasza praca da owoc, w postaci wyjścia z bezdomności, chociażby kilku osobom. Pamiętajmy, że każdy zasługuje na miłosierdzie i wsparcie bliźniego.
Nie bądźmy obojętni, tu chodzi o życie człowieka, które jest zawsze cenne! Każdego możemy uratować i doprowadzić do normalności!
Patrole są niezależną inicjatywą katolicką! Uformowaną wśród znajomych!

Nie bądź bierny! Wspieraj i kochaj bliźniego swego!

Tam, gdzie zawodzą władze państwowe, czy miejskie, tam pojawia się ONR.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij