Narodowy Solidaryzm na Podkarpaciu!

Okres trwającej pandemii na świecie oraz bezmyślnych restrykcji, które wprowadza rząd w naszym kraju skutkują, że w wielu rodzinach brakuje środków do życia. Okres zimowy nie sprzyja w organizacji ogromnych akcji charytatywnych, a wspomniane obostrzenia wielokrotnie niszczą plany w organizacji ciekawych inicjatyw.
Jednakże w ostatnią niedzielę (14/02/2021 r.) z inicjatywy narodowców z Przeworska w województwie podkarpackim zorganizowano „Walentynkową Nocną Jazdę dla dzieci w Hospicjum”, która prowadziła trasą Przeworsk-Leżajsk-Rzeszów i zgromadziła ponad 200 osób w młodym wieku, którzy na co dzień są wielbicielami motoryzacji, a w tym szczytnym celu postanowili wziąć aktywny udział.

Podczas niedzielnego wydarzenia udaje się zebrać kwotę 1 013,73 złotych, a dodatkowa „wewnętrzna zbiórka” powiększyła zebrane środki na łączną sumę 1052,68 złotych za którą we wtorek zostały zakupione produkty tj. ryż, makaron, olej, płatki kukurydziane, soki owocowe, słodycze, herbatę, mąkę, masło, makaron, kaszę i 170 litrów wody mineralnej Cisowianka.

Dary zostały przekazane do Rzeszowskiego Hospicjum dla Dzieci, natomiast warte odnotowania jest fakt, że działacze z Przeworska wspólną inicjatywę zorganizowali z młodzieżą miast tj. Przeworsk, Tarnobrzeg, Łańcut, Biłgoraj, Leżajsk, Stalowa Wola i Jarosław, która z ciekawością wysłuchała informacji związanych z Brygadą Podkarpacką.

Dodatkowo, tego samego dnia do jednej z najbardziej potrzebujących rodzin w powiecie przeworskim przekazano meble kuchenne, których w wielkim stopniu pomogą i ułatwią życie rodzinie.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij