ONR Podhale: Rajd pamięci „Ognia”

22 lutego 1947 roku w, Nowym Targu zmarł żołnierz Wojska Polskiego, Armii Krajowej, przywódca oddziałów podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego – Józef Kuraś ps. „Orzeł”, „Ogień”. Barwna postać ziemii podhalańskiej, której pamięć przez lata niszczona była przez UB oraz organizacje żydowskie w Polsce. Po dzień dzisiejszy, ataki te nie ustają.

Obóz Narodowo-Radykalny Podhale był organizatorem piątego już Rajdu pamięci „Ognia”. W sobotę 20 lutego wraz ze 3 Droga Projekt 14 czerwca 2020, Brygadą Małopolską oraz Dolnośląską, udaliśmy się Doliną Chochołowską na szczyt Trzydniowiańskiego Wierchu, łącznie 25 km. Trasa nie była przypadkowa, przebiegała bowiem w pobliżu nieistniejącego już schroniska w Dolinie Starorobociańskiej w którym stacjonował odział „Ognia”. Trasa odsłaniała piękne widoki na Tatry Zachodnie m.in na Wołowiec, Grześ, Rakoń, Kominiarski Wierch, oraz można było dostrzec również szczyt Giewontu. Pogoda wyjątkowo dopisała. Następnego dnia złożony został również wieniec pod Pomnikiem „Ognia” w Zakopanem.

Rajd pamięci odbędzie się również w kolejnym roku, zachęcamy ze swojej strony do udziału, szczegóły pojawią się w styczniu.
Cześć pamięci „Ognia”!

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij