Dzień pamięci o Żołnierzach Wyklętych w Łodzi i Pabianicach

Jak co roku wiele organizacji narodowych w województwie łódzkim starało się zorganizować obchody poświęcone Żołnierzom Wyklętym. Niestety ten rok ze względu na obostrzenia, uciął wiele wspaniałych inicjatyw. Jak zwykle najwierniejsi sympatycy niezłomności Wyklętych, mimo wielu przeszkód zorganizowali kilka mniejszych inicjatyw, by choć w ten sposób pamięć o naszych bohaterach walk o niepodległość nie zaginęła.

W Łodzi środowiska skupione w porozumieniu nacjonalistycznym czyli: ONR Brygada Łódzka, MW, Autonomiczni Nacjonaliści i Klub im. Romana Dmowskiego zorganizowały własną pikietę w formie skromnych uroczystości, pod pomnikiem Ofiar Komunizmu, naprzeciw dawnego aresztu ubecji. Zebrała się trzycyfrowa grupa, która odśpiewała Hymn Polski, zapaliła znicze i złożyła kwiaty. Pamiętano również o modlitwie za duszę zmarłych partyzantów.

Po tych obchodach udano się na Spacer Wyklętych, w których połączone środowiska patriotyczne i narodowe, ruszyły spod pl. Wolności, by dojść jeszcze raz pod pomnik Ofiar Komunizmu, przy którym odbyła się trzecia część uroczystości, z elementami artystycznymi.

W Pabianicach działacze lokalnego Oddziału ONR, jak co roku zebrali się pod pomnikiem Konspiracyjnego Przysposobienia Wojskowego, gdzie złożono kwiaty i znicze, oraz pomodlono się za dusze Wyklętych.

W Żelowie działacze ONR-u upamiętnili Wyklętych składając kwiaty pod tablicą Polskiego Państwa Podziemnego.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij