Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„Jeśli zapomnę o Nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie!”

Mając w pamięci cytat z „Dziadów” autorstwa Adama Mickiewicza działacze Obozu Narodowo-Radykalnego, jak co roku, 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych upamiętnili bohaterów podziemia antykomunistycznego. W wielu miastach nasi działacze przeprowadzili akcje informacyjne, złożyli hołd w miejscach pamięci oraz zorganizowali uroczyste marsze.

W 2011 roku data ta została ustanowiona oficjalnym świętem państwowym. Nie stało się tak bez przyczyny, ponieważ 70 lat temu, tego samego dnia w 1951 roku w mokotowskim więzieniu wykonano wyroki śmierci przez strzał w tył głowy na członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu oraz Józefie Rzepce.

Przez wiele lat pamięć o polskich bohaterach była wymazywana. Zabraniano o nich mówić, a jeśli już tak się stało, przedstawiano ich w ciemnych barwach jako bandytów, morderców czy wrogów Polski Ludowej. Pomimo że od kilku lat prawda dotycząca drugiej konspiracji jest odkrywana i powstaje coraz więcej filmów, artykułów czy publikacji książkowych na ten temat, to zafałszowany obraz w dalszym ciągu istnieje w przekazie medialnym. Kłamstwa głoszone przez antypolskie środki masowego przekazu oraz mainstreamowe autorytety mają niestety wpływ na odbiór dużej części społeczeństwa, które często daje uwieść się tej nagonce. Dlatego nie możemy zapominać o naszym patriotycznym i nacjonalistycznym obowiązku, jakim jest dbanie o dobre imię wcześniejszych pokoleń, które zdecydowało się podjąć dalszą walkę z sowieckim okupantem w imię suwerenności i niepodległości Polski. Ukrywający się w lasach i wioskach, żyjący w prymitywnych warunkach, stający mężnie twarzą w twarz w nierównych potyczkach z o wiele liczniejszym i lepiej uzbrojonym przeciwnikiem, dzisiaj powinni być przykładem poświęcenia życia dla Ojczyzny. Przekładając to na dzisiejsze realia, poświęcenia się w imię wyższego celu jakim jest dobro Narodu.

Pamiętajmy o tym nie tylko przy okazji różnych rocznic, ale przez cały rok aktywnie działając w swoim najbliższym otoczeniu. Wzorując się na Wyklętych, dajmy przykład swoim postępowaniem innym osobom, a będzie to również niejako uhonorowaniem Ich.

Cześć i Chwała Bohaterom!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij