#ŁapyPreczOdIPN

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu to powołana w 1998 roku instytucja państwowa o uprawnieniach śledczych, badawczych i lustracyjnych. Na przestrzeni lat, pomimo różnych etapów w historii jej funkcjonowania, urząd ten miał niesamowite zasługi w odkrywaniu prawdy historycznej i budowaniu polskiej tożsamości narodowej.

Dziś, podobnie jak to miało miejsce wiele razy w przeszłości, Instytut staje się celem gry politycznej środowisk lewicowo-liberalnych, które występują przeciwko niemu z dwóch jasnych powodów: Instytut w kształcie w jakim funkcjonuje on, teraz jest głównym zagrożeniem dla lansowanej przez te koła pedagogiki wstydu, oraz to IPN odpowiada za promocję historii podziemia antykomunistycznego po 1944 roku. A to przecież ojcowie i dziadkowie obecnych liberalno-lewicowych elit byli często tymi, którzy mordowali, skazywali i torturowali Niezłomnych.

Dlatego dziś jako zwykli Polacy, obywatele i obywatelki tego kraju, stanowczo sprzeciwiamy się próbom podminowania roli IPN czy pojawiającym się w przestrzeni publicznej postulatom zlikwidowania tej instytucji.

Chcesz dołączyć do naszego sprzeciwu? Obserwuj nasze wydarzenie. Będziemy tu wrzucać plakaty, ulotki, szablony i inne materiały. Skorzystaj z nich w swoim mieście, wstaw na FB z hashtagiem #ŁapyPreczOdIPN i wyślij do nas!

https://www.facebook.com/events/1062079200951623

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij