Wielka Brytania: 87 rocznica utworzenia ONR

W niedzielę 18.04.2021 r. działacze z Wielkiej Brytanii spotkali się wspólnie w Londynie, aby upamiętnić 87 rocznicę utworzenia Naszej Organizacji oraz wziąć udział w obchodach upamiętnienia Zbrodni Katyńskiej, które tego dnia również odbywały się w tym mieście.

Dzień zaczęliśmy od wizyty przy grobie Kol. Jana Jodzewicza, jednego z sygnatariuszy deklaracji ideowej ONR-u z roku 1934. Pomnik pozostaje pod Naszą opieką od czasu odnalezienia miejsca spoczynku przedwojennego Kolegi. Najpierw zajęliśmy się pracami porządkowymi, następnie odmówiliśmy modlitwę i złożyliśmy wiązankę kwiatów, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wszystko zakończył drobny pokaz pirotechniki połączony z prezentacją baneru naszego Oddziału.

Następnie udaliśmy się na Cmentarz Gunnersbury, gdzie odbywały się obchody Katyńskie, na których do zebranych gości, przemawiał również przedstawicieli naszego Oddziału. Po ich zakończeniu postanowiliśmy jeszcze pozwiedzać sam Cmentarz, a następnie wszyscy nasi działacze, ruszyli już w drogę powrotną do swoich miejsc zamieszkania. Kolejny raz udowadniając, że Idea z roku 1934 pozostaje w naszych sercach nieśmiertelna i jesteśmy gotowi do wielu wyrzeczeń, by godnie nieść ją również w przyszłość.

Idzie NaRa, Idzie NaRa-ONR!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij