Bydgoszcz: 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Obowiązkiem nacjonalisty nie jest jedynie świętowanie chwalebnych zwycięstw Narodu, ale także pamięć o chwilach pełnych bólu, o ofierze złożonej na ołtarzu Ojczyzny.

Jedną z takich dat, na zawsze wyrytych w sercach Polaków, jest 1 września, dzień haniebnej napaści Niemiec na Polskę. W 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej wspólnie z bydgoskimi środowiskami narodowymi i patriotycznymi zebraliśmy się pod pomnikiem 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich, by uczcić pamięć bohaterskich obrońców Ojczyzny i niewinnych ofiar barbarzyńskiej napaści na nasz kraj. Wspólnie pomodliwszy się za dusze poległych żołnierzy i cywilów, wysłuchaliśmy komunikatu ogłaszającego napaść na Polskę oraz opis pierwszych, dramatycznych wydarzeń na tej czarnej karcie historii. Następnie uczciliśmy pamięć zmarłych minutą ciszy, po której nastąpiło złożenie kwiatów i zniczy pod monumentem.
Druga część wydarzenia miała miejsce na leżącym nieopodal cmentarzu, na którym złożyliśmy znicze i kwiaty na grobach bydgoszczan zabitych w pierwszych dniach wojny. Tam również oddaliśmy cześć poległym.

Pamięć o tak trudnych dla Polaków wydarzeniach jest bardzo istotna, gdyż pozwala docenić i jeszcze bardziej dbać o okupione krwią wartości, jakimi są Naród i Ojczyzna.

Gloria Victis!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij