III Bydgoski Marsz Burego

Za nami sobotni wieczór pełen wrażeń. Po raz trzeci w Bydgoszczy, 27. listopada odbył się Marsz Romualda „Burego” Rajsa organizowany przez Bydgoskich Patriotów oraz Koło Pomorskie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Jak co roku uroczystości urodzinowe 108. urodzin Kapitana Romualda Rajsa ps. „Bury” rozpoczęliśmy prelekcją oraz Mszą Świętą w kościele pw. św. Andrzeja Boboli.

Tuż przed pochodem nastąpiło wręczenie brązowych medali Burego. Tym honorowym odznaczeniem wyróżniono również naszego Kolegę z Brygady Mazowieckiej, która gościnnie wzięła udział w Marszu. Odwiedziły nas także Brygada Pomorska i Warmińsko-Mazurska. W tym miejscu serdecznie gratulujemy nagrody Koledze oraz dziękujemy za przybycie i wsparcie Brygad.

Trasa przebiegła bezproblemowo i zakończyła się przy skwerze Leszka Białego, gdzie złożono symboliczne wieńce i wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Państwowy. Marsz wzbudzał duże zainteresowanie przechodzących bydgoszczan i nie tylko. Na zakończenie uroczystości miał miejsce koncert Norberta „Smoły” Smolińskiego.
Tym, których nie było, dajemy możliwość zobaczenia jak wyglądał Marsz, jednak zachęcamy do czynnego udziału w przyszłym roku. My będziemy.
CWP!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij