Brygada Podkarpacka: Pomoc Rodakom podczas wojny na Ukrainie

Od samego początku konfliktu wojennego na Ukrainie działacze i wolontariusze Stowarzyszenia Patriotycznego Miłość i Honor Lokalny Patriotyzm z Przeworska oraz działacze ONR Brygady Podkarpackiej włączyli się w aktywną pomoc Polakom mieszkającym na terenie dawnych ziem II RP- Kresów Wschodnich, a więc dzisiejszej Ukrainie.

Rozpoczęła się „akcja granica”, a więc codzienne przejazdy do Medyki lub na stację PKP w Przemyślu po osoby ze wschodu – szczególnie kobiety i dzieci. Działacze i wolontariusze z Przeworska czynnie kursują i pomagają w bezpiecznym przejeździe i zapewnieniu noclegu dla imigrantów ze wschodu.

W Przeworsku rozpoczęła się zbiórka odzieży, środków chemicznych, produktów spożywczych, środków higieny osobistej, ale również pampersów dla dzieci, leków, bandaży, opatrunków i wszelkiej maści produktów medycznych, które są niezbędne dla życia rodaków mieszkających na obecnej Ukrainie.

Ogromne wsparcie finansowe otrzymaliśmy dzięki czynnej współpracy z Fundacją Dobre Jutro z Gdańska, dzięki której otrzymane pieniądze zostały wydane na zakup najpotrzebniejszych produktów.

Widać ogromne przejęcie sytuacją, bezinteresowne serca mieszkańców Przeworska i okolic oraz panujący ogromny chaos z pomocą i podjętymi konkretnymi działaniami. Cieszymy się, że w naszą zbiórkę już teraz dołączył Rafał Pieniążek – Feniks Clinic, wsparcie finansowe otrzymaliśmy od Brygady Zagranica jak i również od emigrantów z Irlandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Holandii, ale największy podziw wzbudzili na naszych działaczach oraz mieszkańców Kresów – podopieczni Fundacji Wzrastanie z Przeworska, a więc wychowankowie domu dla dzieci, którzy przekazali sporo produktów chemicznych, higieny osobistej dla najmłodszych Kresowiaków na Wschodzie.

Dodatkowo do akcji włączyli się mieszkańcy Przeworska, absolutnie nie związani z ruchami narodowymi i patriotycznymi, ale już teraz bardzo chętnych do wsparcia imigrantów.

Wszystkie paczki tworzone są przez nasze środowiska świadomie i bezpiecznie przetransportowane do Rodaków m.in. w Samborze, Łanowicach, Mościskach, Strzelczyskach, Borysławcu oraz we Lwowie.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia finansowego poprzez zrzutkę https://zrzutka.pl/zcf76e oraz kontaktu z działaczami narodowymi i kresowymi z Przeworska – www.facebook.com/MHdzialalnosc

Dziękujemy za wszelkie wsparcie i pomoc wszystkim działaczom, wolontariuszom i dobrym ludziom – modlimy się o pokój i pomagamy w każdy następny dzień.

Krosno
26go. lutego rozpoczęła się zbiórka ogólna. Zbierane było wszystko. Odzież, żywność, środki higieniczne. W trzy dni udało się uzbierać bardzo dużą ilość rzeczy, a w szczególności ubrań dla dzieci.

Kolejne dni zbiórki będą poświęcone na to, by zbierać żywność, środki higieniczne oraz leki.

Wiemy już teraz, że przy obecnej sytuacji będzie dużo pracy przy zbiórkach, gdyż jest ogromna ilość osób, która chce pomagać.

Również, następne dni zbiórki to pomoc naszym rodakom, którzy zostali w swoich domach na Ukrainie. O tym nie wolno zapomnieć i trzeba być świadomym tego, że ci ludzie, którzy tam zostali, również potrzebują pomocy.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij