Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

27 lutego Brygada Podkarpacka uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych pod pomnikiem Kpt. Władysława Koby w Jarosławiu.

Kapitan został zamordowany w wyniku zbrodni sądowej 'NA ZAMKU” w Rzeszowie 31.01. 1949 roku.
Pod pomnikiem złożone zostały kwiaty. Chwila ciszy na krótką refleksję o tym, jaki los spotkał Żołnierzy, których dziś nazywamy Niezłomnym…

Tego samego dnia, odbyło się spotkanie formacyjne Brygady. Zostały omówione sprawy dotyczące działania Brygad Narodowych na Podkarpaciu. Tak więc już teraz zapraszamy osoby zainteresowane do kontaktu z nami.
brygadypodkarpacie@gmail.com

Uroczystości odbyły się także w Bydgoszczy i w Zelowie.

Bydgoski Marsz Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych w Bydgoszczy trwały już od samego rana. Centralnym ich punktem była Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Tradycyjnie przed liturgią można było wysłuchać prelekcji okolicznościowej, natomiast tuż po niej rozdano brązowe medale Romualda „Rajsa” Burego dla zasłużonych krzewicieli etosu Żołnierzy Wyklętych. Gratulujemy nagrodzonym! Następnie została utworzona kolumna Marszu Pamięci, który przebiegł spokojnie i bezproblemowo, choć w tym samym czasie swoją demonstrację na Starym Rynku miały osoby spod znaku anarchii i podrabianej tęczy. Bydgoszczanie mogli zobaczyć nasze banery, flagi i pochodnie m.in. na Długiej, Mostowej, Gdańskiej. Zakończenie miało miejsce na Skwerze Leszka Białego i tam też został odśpiewany Hymn Państwowy.

Szczególne podziękowania dla Bydgoskich Patriotów, którzy przez cały rok i w ten wyjątkowy dzień wkładają wiele pracy i serca, by pamięć o Bohaterach powstania antykomunistycznego nigdy nie zginęła. My nie zapomnimy i nadal będziemy wspierać te działania.

Słaby jest lud, jeśli godzi się ze swoją klęską, gdy zapomina, że został posłany, by czuwać, aż przyjdzie jego godzina. Godziny wciąż powracają na wielkiej tarczy historii.
– Jan Paweł II

ŚWO!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij