ONR: 88 rocznica powstania Obozu Narodowo-Radykalnego

W minioną sobotę 23 kwietnia br., w Bydgoszczy, odbyły się obchody 88 rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego. Na Kujawach pojawili się działacze oraz sympatycy z różnych stron Polski. Nie zabrakło również delegacji zaprzyjaźnionych organizacji oraz zagranicznych gości.

O godzinie 12 rozpoczęliśmy uroczystości Mszą Świętą w intencji naszej Organizacji i jej działaczy zarówno tych przedwojennych, jaki i obecnych. Odmówiliśmy także wspólnie modlitwę Narodowych Sił Zbrojnych.

Następnie odbył się przemarsz bydgoskimi ulicami, zakończony pikietą w samym centrum miasta. Po wszystkim udaliśmy się na konferencję, na której wysłuchaliśmy przemówień członków Zarządu Głównego oraz zaproszonych gości.Rocznicę zakończyliśmy koncertem oraz integracją.

Dziękujemy za obecność delegacjom 3 Drogi, miesięcznika narodowo-radykalnego „Szturm”, MW, Bydgoskimi Patriotom oraz przede wszystkim gościom z hiszpańskiego Bastion Frontal. Dziękujemy również za słowa wsparcia przesłane w liście od przyjaciół z włoskiego Movimento Nazionale.

Mimo licznych trudności i represji byliśmy, jesteśmy, będziemy. W naszej walce z pewnością pomoże nam wielu nowych członków, którzy złożyli w sobotę przysięgę na ręce Zarządu Głównego.

„Silni, zwarci gotowi!” ONR!

 

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij