Brygada Pomorska: 1 listopada

Jak co roku, w okolicach dnia Wszystkich Świętych, nasi działacze, oprócz nawiedzania mogił swoich najbliższych, odwiedzili także pomniki i miejsca upamiętnienia osób dla nas szczególnych, których nie ma już z nami, a które za życia przysłużyły się Ojczyźnie i Naszej Sprawie.

Z symbolicznym zniczem i modlitwą pojawiliśmy się m.in. na grobach pierwszego KG NSZ płk. Ignacego Oziewicza, mjr. NSZ Waldemara Szostkiewicza i Tadeusza Korzeniowskiego, a także na grobach naszych zmarłych kolegów z ruchu nacjonalistycznego, zarówno z naszej Organizacji jak i spoza niej. Oprócz tego zjawiliśmy się w miejscach upamiętniających tych, którzy swojej mogiły nie posiadają. Na nich składają się znani z imienia i nazwiska bohaterowie tacy jak Andrzej Orwid- Eljaszewicz (przed wojną powiązany z Obozem Narodowo-Radykalnym, a w czasie wojny członkiem wywiadu Związku Jaszczurczego), patron organizowanego przez nas rajdu pieszego- Zdzisław Badocha „Żelazny”, ale także ofiary sowieckiej operacji polskiej.

Ojczyzna to ziemia i groby, stąd pamięć o nich, szczególnie w takich dniach jak Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, są dla nas obowiązkiem.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij