ONR Bielsko-Biała: Marsz Żołnierzy Wyklętych

W sobotę, 4 marca 2023 roku, w Bielsku-Białej, odbył się Marsz Żołnierzy Wyklętych. Jak co roku, organizatorami byli działacze środowisk narodowych i patriotycznych: Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy, Świat Patrioty. Nie zabrakło również licznej grupy kibiców Bialskiej Stali oraz mieszkańców miasta.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej o godzinie 15:00. W pięknym kazaniu duchowny przypomniał nam, że naszym obowiązkiem jest pamięć o bohaterach tamtych czasów i głoszenie prawdy o postawie Żołnierzy Wyklętych.

Po Mszy o godzinie 16:00, sformułowana została kolumna marszowa i ruszyliśmy bielskimi ulicami. Podczas przemarszu wznosiliśmy hasła przypominające bohaterów walczących ze stalinowskim okupantem, jak również wyrażające nadzieję na prawdziwą niepodległość Polski. W kilku ważnych miejscach dla historii naszego miasta, upamiętniających ofiary stalinowskich kaźni, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

Marsz zatrzymał się na Placu Bolesława Chrobrego, celem wysłuchania krótkiego przemówienia koordynatora oddziału Bielsko-Biała Obozu Narodowo-Radykalnego na temat kondycji współczesnej Polski oraz działań, które mogą przywrócić autentyczną, narodową niepodległość Polsce. Marsz zakończył się w Parku Juliusza Słowackiego, gdzie odśpiewano Hymn Narodowy.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się w przyszłym roku na kolejnych obchodach.

Cześć i chwała BOHATEROM!

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij