Brygada Zagranica: ,,Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w parafii polskiej w Amsterdamie”

Delegacja Brygady Zagranica z Hamburga wybrała się w rejon Beneluksu, by współorganizować Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych z innymi Działaczami Obozu, z działaczem Trzeciej Drogi oraz ze „Zjednoczonymi w Holandii”. Którzy to pomogli zorganizować samo spotkanie. Również co istotne udogodnili krótką przemowę nt. Żołnierzy Niezłomnych, do zebranych po Mszy Świętej w polskiej parafii w Amsterdamie.

 

Po kilku słowach Kol. Mariusza pełniącego funkcję Prezesa Stowarzyszenia Narodowa Emigracja / Koordynatora Brygady Zagranica. Można było zadać nurtujące kogoś pytania i uzupełnić wątki, na które nie było wcześniej czasu po Mszy. Była też możliwość porozmawiać z naszymi Działaczami oraz z jednym działaczem „Trzeciej Drogi” o działalności nacjonalistycznej jaką uskuteczniamy na obczyźnie.

Jednym słowem spędziliśmy wspaniały czas z rodakami, w dniu bardzo ważnym, w kontekście 1 marca. Co istotne odbył się on na emigracji i tym samym udało Nam się spotkać z przychylną nam społecznością polską. Oraz odwiedzić Nasz punkt z książkami tematycznymi m.in. Leszka Żebrowskiego bądź komiksem o Rtm. Witoldzie Pileckim autorstwa Pawła Kołodziejskiego.

Dla najmłodszych były rozdawane kolorowanki historyczne z mazakami oraz małymi upominkami. Bowiem to młode pokolenie jest przyszłością narodu polskiego, więc przede wszystkim ich świadomość winniśmy szerzyć.

Poza artykułami historycznymi zostały zaprezentowane dwie świetne wystawy IPNu o tematyce Żołnierzy Wyklętych:

Jedna wewnątrz gmachu Kościoła w formie plakatów w antyramie pod nazwą „Nie jesteśmy żadną bandą. My jesteśmy z miast i wiosek polskich. 5. Wileńska Brygada Armii Krajowej na Pomorzu”, druga natomiast bardziej obszerna na zewnątrz w formie banerów tej samej wystawy co wewnątrz jednak poszerzona o bonus w postaci banerów o Niedźwiedziu „Wojtku”, który jest odbieramy bardzo pozytywnie jako polski bohater w skórze misia, a który to odegrał swoją role w II Wojnie Światowej. Postać „Wojtka” jest odbierana pozytywnie nie tylko przez najmłodszych, ale fascynują się nim również dorośli, co nas bardzo cieszy.

Kończąc słowami Ojca Niepodległości Romana Dmowskiego „Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie”, bądźmy dla Tradycji polskiej nośnikami, przekazujmy wartości wzniosłe, jak Bóg, Honor i Ojczyzna!

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij