Łódź: 89 rocznica powstania Obozu Narodowo-Radykalnego

15 kwietnia odbyły się w Łodzi obchody 89-tej rocznicy założenia Obozu Narodowo- Radykalnego.

Pierwszą częścią tego wydarzenia była konferencja, na której wysłuchaliśmy przemówień Kierownika Głównego Adriana Kaczmarkiewicza oraz liderów naszej organizacji Adrianny Gąsiorek, Adama Seweryna, Michała Szczubiała oraz Kol. Kamila.

Nie zabrakło również głosu naszych gości – Pani Alicji Siałkowskiej będącej v-ce prezesem Związku Żołnierzy NSZ i jednocześnie wieloletniej działaczki Brygady Kujawsko-Pomorskiej ONR.

W przemówieniach poruszano kwestie m.in wizji rozwoju Obozu, współpracy z innymi nacjonalistycznymi organizacjami, oraz aktualnej sytuacji geopolitycznej i związanej z nią potrzeby militaryzacji i rozwoju obrony narodowej. Na szczególną uwagę zasługuje wystąpienie kol. Kamila, który w płomiennym przemówieniu krytykował kapitalizm, imperializm i szowinizm, jako rzeczy sprzeczne z Narodowym Radykalizmem. Z kol. Kamilem związana była także dalsza część konferencji, ponieważ otrzymał on nagrodę specjalną za szczególną aktywność w ciągu ostatniego roku.

Odczytano także list od dr. Roberta Rudnickiego, naukowca zajmującego się badaniem dziejów polskiego nacjonalizmu. Momentem kulminacyjnym konferencji było złożenie przysięgi przez nowych członków.

Następnym punktem obchodów była Msza Święta. Piękną oprawę muzyczną zapewnił kol. Jacek, działacz ONR, będący organistą.

Następnie odbył się przemarsz ulicą Piotrkowską. Skandowane były hasła odnoszące się do historii, ale także do aktualnej sytuacji społeczno-ekonomicznej i geopolitycznej związane chociażby z koncepcją Międzymorza.

Na zakończenie przemarszu zostały wygłoszone okolicznościowe przemówienia. Kierownik Główny kol. Adrian Kaczmarkiewicz najpierw udzielił głosu kol. Grzegorzowi Ćwikowi ze Szturmu, następnie koleżeństwu z Trzeciej Drogi, kol. Damianowi – koordynatorowi Brygady Łódzkiej i kol. Adamowi z ZG ONR.

Pikietą zakończyliśmy się oficjalną część obchodów rocznicowych, a działacze udali się na imprezę integracyjną trwającą do późnych godzin i będącą okazją do wielu interesujących rozmów.

Pragniemy podziękować Kolegom i Koleżankom z Brygady Łódzkiej za świetną organizację wydarzenia, gościnę i wiele pracy włożonej w to przedsięwzięcie, a wszystkim gościom za przybycie i spędzenie tego wyjątkowego czasu razem z nami.

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij