Brygada Podkarpacka: V Rowerowy Rodzinny Rajd Patriotyczny w Przeworsku

 PRZEWORSCY PATRIOCI ODDALI HOŁD POWSTAŃCOM ORAZ ŚWIĘTOWALI 10-LECIE SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI !

 

Z inicjatywy działaczy patriotycznych z Przeworska zrzeszonych w strukturach Stowarzyszenia Patriotycznego Miłość i Honor Lokalny Patriotyzm.

W niedzielę 30 lipca odbył się V Rowerowy Rodzinny Rajd Patriotyczny !

Od godziny 16:30 przy ulicy Lwowskiej, tuż przy muralu patriotycznym „Przeworscy Patrioci” zbierali się patrioci oraz miłośnicy rowerowych
wypraw z Przeworska oraz okolic.

O godzinie 17:00 uczestnicy mieli możliwość wysłuchać przemówienia prezesa stowarzyszenia. (jednocześnie inicjatora organizacji „Przeworscy Patrioci”, która w obecnym 2023 roku obchodzi swoje 10-lecie istnienia.)

Podsumowując działalność Narodowcy i patrioci przez ten okres są inicjatorami ponad 600 akcji społecznych. Na płaszczyźnie narodowej, historycznej, kresowej, charytatywnej i sportowej zrzeszając ogromną grupę mieszkańców w różnym wieku.

Patriotyczna przemowa zakończona została odśpiewaniem wspólnie hymnu RP oraz odpaleniem rac, które dodały kolorytu wydarzeniu.

W rowerowym rajdzie wzięło udział łącznie 30 osób. Przemierzyli oni patriotyczną trasę

1.Jagiełła (Cmentarz ofiar Hitleryzmu)

2.Tryńcza (pomnik Golgota Wschodu oraz strażnica kolejowa)

3.Gniewczyna Łańcucka (pomnik gen. Chruściela) by wrócić do Przeworska pod Kopiec Tatarski, przemierzając łącznie trasę 43 km.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować raz jeszcze wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli organizację rajdu m.in. Marzena Kluz,
Daniela Tuleja, Ultra-Brand, Pan Śmieszek-animacje z pasją Michał Horbaczek, portalowi Twoje Miasto Przeworsk oraz patriotom i narodowcom z całej Polski za wsparcie zrzutki na w/w cel.

Podziękowania składamy w kierunku Wójta Gminy Tryńcza. Za darmowe udostępnienie wystawy patriotycznej związanej z żołnierzami Armii Krajowej w strażnicy kolejowej, która była idealnym dopełnieniem idei organizacji patriotycznego rajdu.

 

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij