Bielsko-Biała: 90-lecie Obozu Narodowo-Radykalnego

13 kwietnia 2024 roku w Bielsku-Białej odbyło się 90-lecie naszej Organizacji.

Pierwszym punktem obchodów była Msza Święta. Piękną oprawę muzyczną zapewnił kol. Jacek, działacz ONR, będący organistą.

Kolejnym stałym elementem tego wydarzenia, jak co roku była konferencja, na której wysłuchaliśmy przemówień Kierownika Głównego Adriana Kaczmarkiewicza oraz liderów naszej organizacji Adrianny Gąsiorek, Adama Seweryna oraz Kamila Sądeckiego. W przemówieniach poruszano kwestie m.in. wizji rozwoju Obozu, współpracy z innymi nacjonalistycznymi organizacjami, oraz aktualnej sytuacji geopolitycznej i związanej z nią potrzeby militaryzacji i rozwoju obrony narodowej.

Momentem kulminacyjnym konferencji było złożenie przysięgi przez nowych członków.

Nie zabrakło również chwil wzruszeń i czasu na wspomnienia. Kilku naszych działaczy świętowało swoje 15-lecie działalności. Wyświetlony został również film prezentujący gospodarzy tegorocznej rocznicy – Brygadę Górnośląską.

Doszło również to bardzo ważnego momentu dla działaczy ONR-u; ówczesny Kierownik Główny Kol. Adrian Kaczmarkiewicz przekazał dowodzenie ONR-em Kol. Kamilowi Sądeckiemu, który został nowym przywódcą organizacji.

Następnie odbył się przemarsz głównymi ulicami Bielska-Białej. Skandowane były hasła odnoszące się do historii, ale także do aktualnej sytuacji społeczno-ekonomicznej i geopolitycznej związane, chociażby z koncepcją Międzymorza.

Na zakończenie przemarszu zostały wygłoszone okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali nasi goście z Autonomicznych Nacjonalistów, którym bardzo dziękujemy za wsparcie. Odczytany został także list od naszych włoskich przyjaciół z La Barriera. Podczas rocznicy towarzyszył nam dziennikarz Dominik Serwacki, któremu dziękujemy za rzetelną promocję naszej inicjatywy.

Tym samym zakończyliśmy oficjalną część obchodów rocznicowych, a działacze udali się na imprezę integracyjną trwającą do późnych godzin i będącą okazją do wielu interesujących rozmów.

Pragniemy podziękować Kolegom i Koleżankom z Brygady Górnośląskiej za świetną organizację wydarzenia, gościnę i wiele pracy włożonej w to przedsięwzięcie, a wszystkim gościom za przybycie i spędzenie tego wyjątkowego czasu razem z nami.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij