Brygada Łódzka- ,,1 maja wczoraj, a dziś”

Większości ludzi 1 maja kojarzy się z komunizmem i obowiązkowymi pochodami pierwszomajowymi.

 

Dzieci ze szkół, w mundurkach, z własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami lub kwiatkami osadzonymi na łodyżkach z listewek. Miały w głowie myśl: „Pójdę na pochód, bo inaczej rodziców spotka coś złego…”.

Dzisiaj od Święta Pracy niemalże się stroni, nazywając je (jakżeby inaczej) komunistycznym świętem… Tylko czy słusznie?

Za czasów komuny obchodzono również, chociażby, Dzień Kobiet. Jednak o tym święcie nikt nawet nie napomknie, żeby z niego zrezygnować, bo kojarzy się z komunizmem…

Oczywiście, nie mamy na myśli, aby wrócić do pochodów. Co to, to nie. Jednak w tym dniu, dniu ludzi pracujących, chcielibyśmy, aby zwrócono uwagę na nasze postulaty. Szczególnie na jeden, streszczający tak naprawdę wszystkie inne: „Godna praca dla Polaka!”.

To jest tak niewiele, a jednocześnie tak wiele dla niektórych „pracodawców”, którzy w bezczelny sposób wyzyskują swoich rodaków, niejednokrotnie strasząc, że na ich miejsce ma dziesięciu obcokrajowców zza wschodniej granicy.

Temu właśnie w ten dzień, i każdy inny, sprzeciwiamy się i będziemy się sprzeciwiać!

Nasze oddziały z Zelowa, Kutna i Łodzi rozwiesiły plakaty przypominające o tym i innych postulatach, natomiast koledzy z Pabianic rozwiesili okazjonalny transparent na nieczynnych, po reformach z ’89 roku, pabianickich fabrykach.

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij