Jak co roku, Brygada Małopolska oddała hołd Adamowi Doboszyńskiemu.
Obchody rozpoczęliśmy od twardego treningu boksu, po czym udaliśmy się pod dworek, w którym żył ten wybitny myśliciel. Złożyliśmy wieniec, zapaliliśmy znicze i w asyście pirotechniki rozwinęliśmy nasz baner.
Upamiętniliśmy również ofiary „Czarnej Niedzieli” w Myślenicach, uzupełniając historię tamtych dni prelekcją.
Noc spędziliśmy w terenie. Bushcraft i turniej walki nożem były naszym osobistym hołdem dla legendarnych Sztyletników, którzy bezwzględnie zwalczali zaborców i kolaborantów.
Wydarzenie zwieńczyło ognisko w duchu braterstwa, dobrego jedzenia i pełnej trzeźwości. Pamiętamy o historii, wykuwając przyszłość!
https://t.me/ONRmalopolska
---










