ONR Brygada Zagranica – Emigracyjny Aktywizm

Ostatnie miesiące były bardzo pracowite dla działaczy Brygady Zagranicznej Obozu Narodowo-Radykalnego. W ich trakcie w oparciu o takie pojęcia jak edukacja historyczna, narodowy solidaryzm czy formacja wewnętrzna, staraliśmy się aktywizować naszych Rodaków przebywających poza granicami Polski. Świadomi wymagań, jakie stawia przed nami pobyt na ternach państw, których doktryny społeczne uległy nadmiernej liberalizacji, a tożsamość narodowa niemal całkowitemu zatraceniu, podejmujemy działania, których celem jest utrwalanie naszych narodowych więzi w warunkach emigracyjnych. Dlatego też w ciągu ostatnich miesięcy nasza Brygada przeprowadziła zarówno akcje charytatywne, serie wykładów czy pierwszą w historii skoordynowaną akcję o zakresie ogólnoeuropejskim – „Zawalcz o prawdę!” – której celem było zaprotestowanie przeciwko kłamliwej polityce informacyjnej, czego efektem są publikacje prasowe sugerujące odpowiedzialność Narodu Polskiego za funkcjonowanie niemieckich obozów śmierci. Wszystkich zainteresowanych realną działalnością naszej Organizacji poza granicami Polski zapraszamy do zapoznania się z poniższą relacją z naszych ostatnich działań.

„Zawalcz o prawdę”
Jako, że w ostatnich miesiącach byliśmy świadkami zwiększonej ilości kłamliwych publikacji mówiących o rzekomo „Polskich obozach śmierci”, zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej, zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu akcji informacyjnej z użyciem specjalnie na tą okazję przygotowanych banerów, które informowały dobitnie o niemieckiej odpowiedzialności za zbrodnie wojenne. Organizowana przez nas akcja polegała na zebraniu się w dniach 1-2/09/2017 pod niemieckimi ambasadami na terenie państw Europy Zachodniej. Na tą okazję prowadzona była przez nas kampania w mediach społecznościowych, której zamiarem było nakłonienie lokalnej Polonii do wspólnego wyrażenia sprzeciwu wobec takich praktyk. Efektem podjętych przez nas działań były manifestacje prowadzone przez naszych działaczy pod niemieckimi ambasadami w Belgii, Holandii, Irlandii, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii oraz ekspozycja banerów na terenie Stavanger w Norwegii. Cieszy nas odzew ze strony naszych Rodaków, którzy w wielu tych miejscach pojawili się razem z nami, aby wspólnie zawalczyć o historyczną prawdę! Możemy już dziś zapewnić, że akcja ta będzie się odbywać cyklicznie, a o jej kolejnych odsłonach będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Charytatywny turniej piłkarski – „Gramy dla Pati”
Od początku naszej emigracyjnej działalności kładliśmy duży nacisk na promowanie Idei Narodowego Solidaryzmu wśród emigracyjnej Polonii. Dlatego też prowadziliśmy zbiórki charytatywne oraz kwesty, których celem było zbieranie darów i funduszy dla Rodaków w potrzebie. Jedną z podjętych przez nas inicjatyw była organizacja turnieju piłkarskiego w Coventry, z którego zebrane środki przeznaczyliśmy na dalszą rehabilitację naszej Rodaczki Patrycji chorującej na mukopolisacharydozę typu 3A. Dzięki hojności jednej z lokalnych restauracji prowadzonej przez Polaków otrzymaliśmy dofinansowanie, które pozwoliło wynająć boiska na czas turnieju, dzięki czemu całość uzbieranych środków mogliśmy przeznaczyć na wsparcie Patrycji. Jesteśmy pewni, że to nie ostatnia nasza akcja mająca na celu wsparcie potrzebujących a każdego, kto tak jak my wierzą w znaczenie pojęcia „Ordo Caritatis” zachęcamy by razem z nami, aktywnie włączał się w tego typu inicjatywy.

Seria wykładów Pana Leszka Żebrowskiego w Irlandii
W dniach od 26 do 28 maja 2017 roku Oddział w Irlandii zorganizował serię wykładów prowadzonych przez Pana Leszka Żebrowskiego. Wykłady odbyły się w Dublinie, Cork i Limerick a ich tematy to „NSZ Brygada Świętokrzyska” oraz „NSZ w Małopolsce Wschodniej i ich walki z UPA”. Również w tym wypadku wszystko poprzedzała kampania informacyjna prowadzona przez nas w mediach społecznościowych. Efektem tego była duża frekwencja na wszystkich trzech wykładach, co tylko utwierdza nas w przekonaniu, że zakłamywana przez lata historia NSZ jest dla wielu dziś ludzi tematem bardzo interesującym. Dlatego też w przyszłości planujemy organizację podobnych wykładów na terenie innych państw, w których funkcjonują nasze oddziały.

Te oraz szereg innych działań w postaci akcji ulotkowych, prac społecznych czy kampanii informacyjnych prowadziliśmy w ciągu ostatnich miesięcy, wierząc przy tym, iż aktywna działalność na gruncie społecznym oraz formacyjnym pozwoli nam realizować wizję silnej Polonii na emigracji, która utrzymując wieź z Ojczyzną i własnym Narodem może być realnym wsparciem dla przyszłej pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Jesteśmy przekonani, że wyjazd na emigrację nie może być wymówką dla rezygnacji z dalszej działalności narodowej, dlatego też zachęcamy wszystkich, którym na sercu leży przyszłość naszej Ojczyzny, aby znajdując się w roli emigrantów nie rezygnowali z aktywności i pracy na rzecz lokalnej społeczności polskiej. Zachęcamy wszystkich do przyłączania się do kolejnych podejmowanych przez nas inicjatyw oraz wspólnej pracy na gruncie społecznym, oraz ideowym.
Chwała Wielkiej Katolickiej Polsce!

 

 

 

 

e

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij