Brygada Pomorska: Akcja Antyinflacyjna

Kryzys gospodarczy, rosnąca inflacja, a wraz z nią koszty życia codziennego są niezaprzeczalnymi faktami.

Jednak niestety cytując klasyka „W Polsce jak w lesie”, za ten stan rzeczy wini się nie klasę polityczną (niezależnie od tego kto aktualnie rządzi), która koszty wszelkich kryzysów przerzuca z najbogatszych na najbiedniejszych. Nie obrywa się także głównym beneficjentom takiej polityki, czyli wielkim spółkom i funduszom inwestycyjnym, które nie tylko nie ponoszą strat, a na sztucznie windowanych (tłumaczonych oczywiście inflacją) cenach, napychają swoje kieszenie. W Polsce powszechnie uważa się, że za inflację winny jest emeryt który dzięki „trzynastce” być może nie umrze z głodu czy wzrost wynagrodzeń szarych pracowników.

W ramach odwrócenia tego stanu rzeczy, podobnie jak inne brygady w kraju, działacze pomorskiego ONR w ostatnich dniach przeprowadzili akcję informacyjną „Inflacja narzędzie wyzysku”, w ramach której na ulicach Gdańska i Kwidzyna pojawiły się tematyczne banery z hasłem akcji wraz z dopiskami „Inflacja rośnie – jak zyski elit” oraz „Wasza polityka – nasza bieda”, plakaty, a także rozdystrybuowane zostały (i jeszcze zostaną następne w niedalekiej przyszłości) tematyczne ulotki.

Pośród medialnej papki i blokady informacyjnej na naszą Organizację, tego typu akcje są raczej wołaniem na puszczy, ale być może chociaż ktoś zatrzymując się przy naszych materiałach, spróbuje uzmysłowić sobie kilka rzeczy w kwestiach bieżących, a przede wszystkim może zmniejszymy przez to szczucie jednych Polaków na drugich

---

Podobają Ci się nasze inicjatywy? Wesprzyj nas

Udostępnij Tweet Udostępnij Wyślij